Nauka zdalna – Religia

• Temat lekcji: Pan Jezus przychodzi do Świętego Tomasza. ( nr 51, str. 46-47)

Drodzy Rodzice!

Kiedy pierwszy raz po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus przychodzi do apostołów, nie ma wśród nich Tomasza. Gdy Tomasz wraca do Wieczernika, zauważa, że apostołowie są bardzo szczęśliwi; zaczynają jeden przez drugiego tłumaczyć mu, że Pan Jezus żyje, że przyszedł do Wieczernika. Tomasz robi zdziwioną minę i kręcąc głową, mówi, że to niemożliwe, że musiało im się coś przywidzieć. W końcu pełen powagi stwierdza, że jeśli nie zobaczy śladu gwoździ na rękach i nogach Pana Jezusa i nie włoży palca w miejsce gwoździ, nie uwierzy. Apostołowie próbują go przekonać, ale nic to nie daje. Po ośmiu dniach, mimo zamkniętych drzwi, do pomieszczenia, w którym są apostołowie, wchodzi Pan Jezus i mówi „Pokój wam”, a następnie zwraca się do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!”. Tomasz odpowiada: „Pan mój i Bóg mój”. Mówi do niego Jezus: „Uwierzyłeś, ponieważ Mnie ujrzałeś. Szczęśliwi, którzy nie widzieli, a uwierzyli”

Zadanie dla Dzieci:

Na str. 46 – Doklej brakującą postać i pokoloruj postać św. Tomasza.

Na str.47 –  Wybierz i otocz pętlą sytuacje, w których dzieci pomagają pomóc innym spotkać Jezusa.

• Temat lekcji: Świętujemy zmartwychwstanie Pana Jezusa w kościele.

( Nr 52, str. 48-49)

Drodzy Rodzice!

Apostołowie wypływają na jezioro łowić ryby. Pomimo ciężkiej pracy przez całą noc ich sieci pozostają puste – nie mogą nic złowić. Rankiem przygnębieni płyną do brzegu. Nagle ktoś nieznajomy mówi do nich, żeby zarzucili sieci z prawej strony łodzi. Kiedy to robią, w sieci pojawia się tyle ryb, że mają kłopot, aby je wyciągnąć. Jan rozpoznaje w nieznajomym Jezusa i mówi do pozostałych: „To jest Pan!”. Kiedy Szymon Piotr to słyszy, rzuca się w morze i przypływa do brzegu. Pozostali dopływają łodzią, ciągnąc za sobą sieć, w której mają aż 153 ryby. Na brzegu zauważają żarzące się na ziemi węgle, a na nich ułożoną rybę oraz chleb. Pan Jezus mówi do nich: „Chodźcie, zjedzcie coś!”. :

Apostoł Jan ma świetny wzrok, ale najważniejsze jest jego czułe serce. Dzięki niemu rozpoznaje w postaci stojącej na brzegu Pana Jezusa. Rozmawialiśmy ostatnio o tym, że my możemy spotkać Pana Jezusa na Mszy Świętej, ale potrzebujemy do tego serca pełnego wiary. Teraz poznacie przedmioty, które w kościele przypominają nam o tym, że Pan Jezus żyje, że zmartwychwstaje.

Zadanie 1: Dokończ rysowanie świecy. Napisz po śladzie, aby poznać jej nazwę. (Paschał)

Zadanie 2: Poszukaj ryb i otocz pętlą każdą z nich. Następnie dokończ kolorowanie ilustracji.

Można obejrzeć!

Ewangelia dla dzieci, Niedziela Zmartwychwstania … – YouTube