Nauka zdalna – Religia

Witam Was Kochani w Wielkim Tygodniu!

1.Temat lekcji: Pusty grób Pana Jezusa.

( nr 49, str. 42-43) Karty pracy uzupełnimy po powrocie do przedszkola.

Drodzy Rodzice!

W pierwszy dzień tygodnia kobiety idą do grobu Pana Jezusa. Gdy docierają na miejsce, widzą odsunięty kamień. Nagle stają przed nimi dwaj aniołowie, którzy pytają: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. W czasie świąt wielkanocnych świętujemy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Pierwszy dzień tygodnia oznacza niedzielę. Cieszymy się, że Pan Jezus pokonuje grzech i śmierć i dzięki temu będziemy mogli spotkać się z Panem Bogiem w niebie i żyć z Nim przez całą wieczność. Tutaj na ziemi możemy spotykać się z Panem Bogiem na każdej Mszy Świętej, podczas modlitwy. Przeżywając okres wielkanocny, wzbudzajmy w naszych sercach głęboką wiarę, że Jezus zmartwychwstał, że żyje, jest pośród nas i że my także na końcu świata zmartwychwstaniemy.

Zadanie dla Dzieci:  Na str. 42  – Doklej brakujące postacie.

Na str.43 –  Popraw litery po śladach i pokoloruj rysunek.

2.Temat lekcji: Pan Jezus ukazuje się apostołom.( Nr 50, str. 44-45)

Drodzy Rodzice!

Apostołowie są w Wieczerniku i nie rozumieją, co się stało, dlaczego grób Jezusa jest pusty.  Spotkanie Zmartwychwstałego z apostołami, Pan Jezus przychodzi i mówi: „Pokój wam”. Te same słowa kieruje On dziś do nas. Przychodzi i chce zabrać nasz strach, nasze obawy. We współczesnym świecie, kiedy codziennie jesteśmy informowani o katastrofach, zamachach, wypadkach, potrzebujemy sobie nieustannie przypominać, że nasz Zbawiciel umarł i zmartwychwstał, by pokonać śmierć, grzech, ale też żeby przynieść nam pokój – zapewnić, że On jest Panem i że jesteśmy w Jego rękach. To my, dorośli, możemy uczyć nasze dzieci postawy zawierzenia.

Zadanie dla Dzieci : str. 44 – Przyklej naklejki w odpowiednie miejsca.

str. 45 –  Połącz kropki, a dowiesz się, gdzie my możemy

spotkać się z Panem Jezusem.

Wesołych Świąt!