Zajęcia rewalidacyjne – Terapia Pedagogiczna

W tym tygodniu tematem przewodnim będą „Bezpieczne wakacje”.

Pamiętajcie proszę, że możecie wykonać wszystkie zadania, jak również wybrać jedynie te, które możecie wykonać z waszym dzieckiem w domu.

Na początku proszę byście Państwo razem z dzieckiem przygotowali miejsce do pracy.

Powitanie zabawą paluszkową „Witające się rączki”. (źr. „Zabawy Paluszkowe” Krzysztof Sąsiadek)

Program wprowadzający Metody Knillów

Obejrzyj film:

„Lato – przyroda, wakacje, co robić nad morzem i w górach – Film edukacyjny dla dzieci – lekcja” (proszę oglądać od początku do minuty 4.55)

Powiedz co możemy robić: nad morzem, w górach, w mieście, w lesie?

Zabawa ruchowa – „W góry lub nad morze”.

Swobodnie maszeruj po pokoju. Na hasło rodzica.: W góry! – naśladuj marsz po górach lub wspinaczkę, wysoko unoś kolana i wyciągnij ręce w górę. Na hasło: Nad morze! – naśladuj ruchy pływaka.

” Przekładanie kamieni „- Zabawa ruchowa z  piłką.

I wersja:

Rodzic z dzieckiem ustawieni do siebie plecami stoją  w rozkroku .Rodzic trzyma piłkę i podaje ją dziecku do tyłu nad głową. Dziecko odbiera ją i podaje dołem między nogami. Zabawę powtarzamy kilka razy.

II wersja:

Rodzic z dzieckiem siedzą plecami do siebie i podają piłkę z prawej strony, z lewej, nad głową. Zabawę powtarzamy kilka razy.

„Bezpieczne wakacje”

Obejrzyj ilustracje, wysłuchaj tekstu czytanego przez rodzica, oraz postaraj się zapamiętać zasady bezpieczeństwa. Następnie oglądając ponownie ilustracje, postaraj się powiedzieć jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać.

Wskaż właściwe:

Wysłuchaj opisów czytanych przez rodzica, oraz wskaż właściwą ilustrację.

Dopasuj podobne:
Obejrzyj  zdjęcia przedstawiające różne charakterystyczne elementy dla różnych typów krajobrazów.
Spróbuj dopasować do siebie ilustracje przedstawiających podobne widoki: np. góry, miasto, jezioro.

Co nie pasuje:

Policz i wpisz odpowiednią liczbę kresek (cyfrę).

Praca plastyczna – Łódka z odzysku

Wykorzystując nakrętki, plastelinę, słomki/wykałaczki oraz kawałki papieru wykonaj łódkę.

Zadania dodatkowe:

Pokoloruj wybrany obrazek wg kodu:

Kontynuuj rozpoczęte rytmy:

Wytnij i wklej w odpowiedniej kolejności elementy.

Chętne dzieci mogą utrwalić sobie zasady bezpieczeństwa podczas wakacji oglądając bajki edukacyjne na youtube z serii  123 Edukacja.

Wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom życzę radosnych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!