Uczymy Dzieci Programować

Drodzy Rodzice

W tym tygodniu na dzieci czekają zadania tematycznie związane ze zwierzętami. Przygotowaliśmy:

grę planszową, w którą możecie zagrać całą rodziną (zanim zaczniemy grać należy połączyć w całość dwie części planszy do gry, czyli   załączniki: gra planszowa 1/ 2 i gra planszowa 2/2; zasady gry umieszczone są na planszy)

mapę świata, którą dzieci uzupełnią grafikami zwierząt(w proponowanej aktywności należy wyciąć grafiki, czyli załącznik: zwierzęta kolor lub zwierzęta czarno –   białe, a następnie nakleić je na mapę świata, kierując się miejscem występowania danego gatunku).

Wybierzcie jedną z tych aktywności lub zróbcie obydwie.

Koła ze zwierzętami możecie wykorzystać dodatkowo do innych zabaw:

sudoku (należy wydrukować tyle egzemplarzy, ile zostanie wykorzystanych w zabawie grafik zwierząt, jeśli decydujecie się na sudoku z 4 obrazków, to każdy obrazek należy wydrukować 4 razy, jeśli z 6, to 6 itp.),

memory (należy każdy obrazek wydrukować dwa razy),

bystre oczko.

Życzymy miłej zabawy i nauki!