Zajęcia rewalidacyjne – Terapia Pedagogiczna

W tym tygodniu tematem przewodnim będzie „Dzień Dziecka”.

Pamiętajcie proszę, że możecie wykonać wszystkie zadania, jak również wybrać jedynie te, które możecie wykonać z waszym dzieckiem w domu.

Na początku proszę byście Państwo razem z dzieckiem przygotowali miejsce do pracy.

Powitanie zabawą paluszkową „Witające się rączki”. (źr. „Zabawy Paluszkowe” Krzysztof Sąsiadek)

Program wprowadzający Metody Knillów https://www.youtube.com/watch?v=e04_3LioAsk

Zapraszam do omówienia podstawowych praw dzieci w oparciu o ilustracje.

„Dzieci lubią się bawić” –powiedz co robią dzieci.

„Zabawa ruchowa z balonem”

Zapraszam do zabawy ruchowej z balonem. Odbijajcie do siebie balon, waszym zadaniem jest jak najdłuższe utrzymanie go w powietrzu, żeby nie upadł na ziemię.

Możecie dla utrudnienia starać się odbijać go różnymi częściami ciała. Przekładajcie balom np. za plecami, pod kolanem itp.

„Ćwiczenie orientacji przestrzennej”

Waszym zadaniem jest umieszczenie balon zgodnie z poleceniami:

– nad głową

– za plecami

– z prawej strony

– z lewej strony

– pod stołem

– na półce itp.

„Wymyśl historię”

Wybierzcie jedną z dwóch ilustracji i spróbujcie wymyśleć historię na jej temat.

Pora na gimnastykę paluszków

„Trochę matematyki”

Wykonajcie poniższe karty pracy.

„Czy to zabawka?”

Przeczytajcie wspólnie z rodzicem poniższy tekst. Rodzicu wytłumacz dziecku, że niektóre nazwy mogą odnosić się do kilku przedmiotów. Spróbujcie wymyśleć inne słowa, które oznaczają różne przedmioty.

„Moja nowa zabawka”

Na zakończenie wykonajcie „Gniotka z balona” wg instrukcji.

Zadania dodatkowe:

Ćwiczenie grafomotoryczne – rysowanie po śladzie (do wyboru).

„Wyszukaj różnice”

Wszystkim Dzieciom

i tym Małym,

i tym Dużym

życzę dużo radości, beztroski oraz pogody ducha.