Zajęcia rewalidacyjne – Terapia Pedagogiczna

W tym tygodniu tematem przewodnim będzie „Rodzina”.

Pamiętajcie proszę, że możecie wykonać wszystkie zadania, jak również wybrać jedynie te, które możecie wykonać z waszym dzieckiem w domu.

Na początku proszę byście Państwo razem z dzieckiem przygotowali miejsce do pracy.

Powitanie zabawą paluszkową „Witające się rączki”. (źr. „Zabawy Paluszkowe” Krzysztof Sąsiadek)

Program wprowadzający Metody Knillów

Zapraszam do obejrzenia filmu: „Moja Rodzina”

Po jego obejrzeniu postarajcie się odpowiedzieć na zadane, na końcu pytania.

Zabawa „Lustro”

Rodzic i dziecko siadają naprzeciwko siebie: jedna osoba wykonuje dowolne ruchy, gesty, miny, a druga naśladuje jego ruchy. Następnie zamieniają się rolami.

„Co robi Mama?”

Postarajcie się jak najładniej powiedzieć czym zajmuje się Mama na ilustracjach.

„Pomagam Mamie”

Waszym zadaniem jest pomoc mamie w uporządkowaniu przedmiotów, które się pomieszały. Wytnijcie je i:

1. Dopasujcie  przedmioty do odpowiednich pomieszczeń (kuchni, łazienki i sypialni).
2. Poćwiczcie pamięć słuchową – posłuchaj i ułóż w takiej kolejności, jak wymieniłam/powiedziałam.
3. Poćwiczcie pamięć wzrokową – ułóż przedmioty w swojej kuchni tak, jak ułożyłam je w swojej (zakrywamy po chwili, dziecko odtwarza układ z pamięci) -planszę trzeba wydrukować 2 razy.

Pora na ćwiczenie paluszków z wykorzystaniem zabawy „Rodzina”

(źr. „Zabawy Paluszkowe” Krzysztof Sąsiadek) Nauka tekstu i ruchu zgodnie z instrukcją.

„Pomagam Tacie – budujemy huśtawkę”

Waszym zadaniem jest wycięcie elementów i ułożenie w odpowiedniej kolejności historyjki obrazkowej z równoczesnym jej opowiedzeniem.

„Nasz dom”

Waszym zadaniem jest wycięcie elementów i odwzorowanie „Domów”. Pamiętajcie nazwać kolory i kształty wykorzystanych figury. (Proszę o pomoc rodziców w wycięciu elementów)

„Serduszka dla Mamy i Taty”

Praca plastyczno sensoryczna.

Waszym zadaniem jest (wspólnie z rodzicem) przygotowanie masy solnej, z której wytniecie za pomocą foremki kształty 2 serc. Następnie zróbcie w nich dziurkę, a gdy wyschną pomalujcie na czerwono farbką. Dodając do jednego dłuższy sznureczek – otrzymacie naszyjnik dla Mamy, a do drugiego krótszy– breloczek dla Taty.

Pamiętajcie, żeby wręczając rodzicom upominki, złożyć życzenia.

Zadania dodatkowe dla chętnych:

Ćwiczenie grafomotoryczne – rysowanie po śladzie (do wyboru).

„Mama” – puzzle

„Pokoloruj wg kodu”

Życzę udanej zabawy oraz miłego spędzenia czasu RAZEM.