Zajęcia rewalidacyjne – Terapia Pedagogiczna

Drodzy Rodzice i Dzieci

Pamiętajcie proszę, że możecie wykonać wszystkie zadania, jak również wybrać jedynie te, które możecie wykonać z waszym dzieckiem w domu.

Na początku proszę byście Państwo razem z dzieckiem przygotowali miejsce do pracy.

Powitanie zabawą paluszkową „Witające się rączki”. (źr. „Zabawy Paluszkowe” Krzysztof Sąsiadek)

Program wprowadzający Metody Knillów

W tym tygodniu wybierzemy się na Majową łąkę.

Zapraszam Was do obejrzenia filmu: „ Majowa łąka i jej mieszkańcy” z którego dowiecie się jakie owady można spotkać na łące? Co one tam robią?

Teraz przypomnijcie sobie film i spróbujcie wymienić jakie owady  możemy spotkać na łące oraz opowiedzcie czego dowiedzieliście się o  wybranym przez siebie owadzie.

Jak myślicie jakie jeszcze zwierzęta żyją na łąkach?

Zapraszam Was do rozwiązania zagadek.

Ciekawe czy odgadniecie o jakich zwierzętach opowiadają?

Pora na ćwiczenie paluszków z wykorzystaniem zabawy „Pająk”

(źr. „Zabawy Paluszkowe” Krzysztof Sąsiadek) Nauka tekstu i ruchu zgodnie z instrukcją.

Co będzie następne?

Spróbujcie kontynuować rozpoczęte rytmy. Wycięte karty możecie wykorzystać również do tworzenia własnych wzorów.

Policz ile jest owadów i wykonaj odpowiednią liczbę ruchów zgodnie z poleceniem.

Zabawa w liczenie z wykorzystaniem kostki.

Rzuć kostką do gry i zamaluj tyle kropek biedronce, ile wskazuje liczba oczek na kostce.

Jako pracę plastyczną proponuję wykonanie „Stemplowanej łąki” wg instrukcji przedstawionej w poniższym filmie.

Powodzenia!